معماری
خانه / اخبار / ابزار هک NSA لو رفت به دلیل اشتباهی عجیب
d9518efa-584f-45d5-b43e-84aefbdf2e85

ابزار هک NSA لو رفت به دلیل اشتباهی عجیب

با وجود این‌که NSA علاقه دارد در سطر خبرها نباشد، اما در ماه‌های اخیر توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. چند هفته پیش، ظاهرا گروهی از هکرها تعداد زیادی از ابزارهای هک NSA را دزیده‌اند و آن‌ها را در بازار سیاه به فروش گذاشته اند. بعد از بررسی دقیق بسیاری از متخصصین امنیتی رسما اعلام کردند که این ابزارها از بانک بسیار بزرگ جاسوسی NSA به سرقت رفته‌اند.

d9518efa-584f-45d5-b43e-84aefbdf2e85

وقتی که کلمه افشاء و دزدیدن اطلاعات از سازمان‌های امنیتی شنیده می‌شود، گروه‌های اطلاعاتی نگران می‌شوند که امکان دارد با ادوارد اسنودن دوم سر و کار داشته باشند. اما حالا مشخص شده است که به احتمال زیاد این رخنه بر اثر خطای انسانی بوده است. به طرز خجالت آوری بعد از تحقیقات در این زمینه مشخص شده است که یکی از عوامل NSA این ابزارها را سهوا در کامپیوتری دیگر جا گذاشته که باعث شده نفری ناشناس خیلی راحت آن را پیدا و از آن استفاده کند.

خبرگزاری رویترز در این زمینه نوشته است: «گزارش رسمی آژانس امنیت ملی در این زمینه بر این تئوری استوار است که یکی از کارکنان این ابزارها را در کامپیوتری قرار داده و هکرهای روسی توانسته‌اند به راحتی آن را پیدا کنند. ۴ منبع موثق این مطلب را تایید کرده‌اند.»

حقیقت جالب در این زمینه آن است که این اتفاق حدود ۳ سال قبل افتاده است و NSA ترجیح داده، به شرکت‌هایی که از این ابزارها آسیب خواهند دید، خبری ندهد.

حالا آیا این‌که این فرد چنین کاری را عمدا انجام داده یا سهوا، سوالی است که بازپرس‌ها در تلاش به پاسخ دادن آن هستند. یک احتمال دیگر طبق این گزارش این است که کار یک نفر نبوده بلکه چند نفر چنین اشتباهی را انجام داده‌اند.

درباره ی hamed

همچنین ببینید

خرید کردن با تکنولوژی تغییر چهره

خرید کردن با تکنولوژی تغییر چهره

تکنولوژی جدید خرید کردن از روی تغییر حالت چهره‌تان به شما می‌گوید که چه بخرید. …

خبر خوبی حال پدر توسط همایون شجریان

خبر خوبی حال پدر توسط همایون شجریان

همایون شجریان در مصاحبه با رادیو اس.بی.اس استرالیا از اوضاع رو به بهبود پدرش گفت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*