معماری
خانه / اخبار / اولین کیبورد مکانیکی دنیا با کلید‌های یکپارچه Razer رونمایی کرد
03a4a299-78fe-414a-8d32-9f9150b34bed

اولین کیبورد مکانیکی دنیا با کلید‌های یکپارچه Razer رونمایی کرد

شرکت ریزر (Razer) صفحه کلیدی معرفی کرده که دارای نوع جدیدی از کلیدها است. ریزر این کلیدها را mecha-membrane نام‌گذاری کرده است. در حقیقت، کیبورد یاد شده ترکیبی از کیبوردهای مکانیکی دارای دکمه‌های مجزا و کیبوردهایی است که از دکمه‌های یکپارچه بهره می‌بردند.

03a4a299-78fe-414a-8d32-9f9150b34bed

شرکت نام آشنای ریزر (Razer) از صفحه کلیدی با عنوان Ornata رونمایی کرده که مجهز به نوعی کلید جدید است. این کلیدهای جدید که mecha-membrane نامیده شده‌اند، در حقیقت ترکیبی از کلیدهای مجزای استفاده شده در کیبوردهای مکانیکی (mechanical) و کیبوردهای دارای دکمه‌های یکپارچه (membrane) هستند.

کیبرد razer

طبق اظهارات کارکنان Razer، این کلید دارای بهترین ویژگی‌های هر دو فناوری است. به طوری که دکمه‌های Ornata، علاوه‌بر داشتن حرکت نرم کیبوردهای غشایی (membrane)، بازخورد لمسی مشابه با دکمه‌های مکانیکی را هم به کاربر القا می‌کنند. شرکت ریزر با استفاده از کلیدهای دارای ارتفاع متوسط، امکان تجربه‌ی تایپ سریع را برای کاربران فراهم کرده است.

کیبرد razer

همان‌طور که از نام این صفحه کلید مشخص است، ویژگی‌های بصری زیادی به آن اضافه شده تا ظاهری آراسته داشته باشد. این کیبورد شامل تکیه‌گاه ارگونومیک مچ دست، قابلیت نور پس‌زمینه‌ی RGB موسوم به Chroma، حالت اختصاصی برای بازی‌های رایانه‌ای، امکان فشردن ۱۰ کلید به طور هم‌زمان (10key rollover) و امکان فشردن هم‌زمان ۱۰ کلید در حالت anti-ghosting است. کیبورد Ornate Chroma با قیمت ۹۹.۹۹ دلار و کیبورد ساده‌تر Ornate با قیمت ۷۹.۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

درباره ی hamed

همچنین ببینید

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

خواجه جمال الدین سلمان ابن خواجه علاءالدین محمد مشهور به سلمان ساوجی در دههٔ اول …

پژمان جمشیدی در فیلمی به تهیه کنندگی نیکی کریمی

پژمان جمشیدی در فیلمی به تهیه کنندگی نیکی کریمی

پژمان جمشیدی بازیگر جدید فیلم سینمایی «آذر» به کارگردانی محمد حمزه‌ای و تهیه‌کنندگی نیکی کریمی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*