معماری
خانه / اخبار / خبرسازی خبرنگاری که به بوش کفش پرتاب کرد
خبرسازی خبرنگاری که به بوش کفش پرتاب کرد
خبرسازی خبرنگاری که به بوش کفش پرتاب کرد

خبرسازی خبرنگاری که به بوش کفش پرتاب کرد

خبرسازی خبرنگاری که به بوش کفش پرتاب کرد

به گزارش ایلنا ، این دومین بار است که “منتظر الزیدی” خبرنگار معروف عراقی، سوژۀ رسانه‌ها می‌شود. نخستین بار، در سفرِ جورج بوش به عراق، در کنفرانس مطبوعاتی کفش خود را به صورت جورج بوش پرتاب کرد و به نماد مخالفان اشغال عراق توسط آمریکا تبدیل شد.

 

اما این بار، الزیدی به شکلی دیگر سوژۀ رسانه‌ها شد. او با کتک زدن همسرِ مطلقه‌اش “م.ی” به سبب خشونت علیه همسر، ستارۀ منفی شبکه‌های اجتماعی شد.

 

به نوشتۀ وبگاه شام تایمز، همسر الزیدی، عکسی از آثار خشونت بر صورتش در اینستاگرام منتشر و او را به ارتکاب این خشونت‌ها متهم کرد.

 

همسر الزیدی، زیرعکس خود توضیح داد که دو ماه پیش، علیه شوهر سابقش دادخواست داده است و پروندۀ آنها ابتدای ماه آیندۀ میلادی به جریان خواهد افتاد.

 

وی در ادامه نوشت: “وقتی متوجه شدم که شوهر سابقم اهل حفظ حریم خصوصی نیست، من نیز به نوبۀ خود تصمیم گرفتم که با انتشار این عکس، ماجرا را به افکار عمومی  بسپارم”.

 

نکتۀ عجیب در این ماجرا آن است که خشونت منتظر الزیدی علیه همسرش، بعد از طلاقِ او اتفاق افتاد. او پس از طلاق خواب می‌بیند که همسرش با مرد دیگری ارتباط دارد و به همین سبب به دیدار او رفت و او را در آن دیدار کتک زد.

 

“ی.م” تاکید کرد که منتظر الزیدی سعی می کند از شهرت خود سوء استفاده کند و خشونت‌های خود را قانونی جلوه دهد.

 

این ماجرا، به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و همدردی فعالان شبکه‌های اجتماعی را جلب کرد، اما همسر الزیدی، ناگهان به توصیۀ وکلای مدافعش، عکس و توضیحاتِ این ماجرا را از صفحۀ اینستاگرامِ خود پاک کرد و در پیامی جدید نوشت: چاره‌ای جز تسلیم شدن در برابر خواستِ وکلای مدافع ندارم. نمی خواهم رمان درام بنویسم. از شما ممنونم اما خدا هیچ کس را در موقعیتی که در آن هستم، قرار ندهد. خدا ظالمان را ریشه کن کند.

 

وی تاکید کرد که حاضر نیست از شکایت خود صرفنظر کند، به ویژه که به او گفته شده بود پستِ مربوط به این ماجرا را از صفحۀ خود پاک کند و ادعا کند که این پست توسط یک هکر منتشر شده است، اما او تسلیم این تهدیدها نمی‌شود.

 

الزیدی هنوز واکنش واضحی به انتشار این پست نشان نداده است.

درباره ی hamed

همچنین ببینید

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

خواجه جمال الدین سلمان ابن خواجه علاءالدین محمد مشهور به سلمان ساوجی در دههٔ اول …

پژمان جمشیدی در فیلمی به تهیه کنندگی نیکی کریمی

پژمان جمشیدی در فیلمی به تهیه کنندگی نیکی کریمی

پژمان جمشیدی بازیگر جدید فیلم سینمایی «آذر» به کارگردانی محمد حمزه‌ای و تهیه‌کنندگی نیکی کریمی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*