معماری
خانه / اخبار / خواب شما را هم اپل ردیابی می کند
0186c3b8-60fd-4ae8-acd1-72d3b812ad2c

خواب شما را هم اپل ردیابی می کند

در طول رونمایی از ساعت هوشمند جدید اپل، سازنده‌ی آیفون آن را به عنوان یک دستگاه تناسب اندام درجه اول معرفی کرد. هر چند که کمبود چند ویژگی مربوط به تناسب اندام در ساعت هوشمند اپل به چشم می‌خورد، اما این کمپانی سعی در پر کردن این جاهای خالی دارد. بنا به گزارشی از بلومبرگ، اپل در حال کار بر روی اپلیکیشن‌های جدید است تا آن‌ها را در دستگاه‌های پوشیدنی خود اجرا کند. از میان این برنامه‌ها می‌توان به ردیاب خواب کاربر و ارزیابی سلامتی او بر اساس میزان ضربان قلب اشاره کرد.

0186c3b8-60fd-4ae8-acd1-72d3b812ad2c

ساعت هوشمند فعلی اپل قابلیت سخت‌افزاری اجرای این دو ویژگی جدید را دارد. (البته قابلیت ردیابی حرکت و ضربان قلب توسط پوشیدنی‌های زیادی امکان پذیر است اما هیچ یک از آن‌ها توانایی تحلیل اطلاعات را ندارند). با این حال چگونگی کارکرد این اپلیکیشن‌ها به صورت واضح مشخص نیست. این احتمال وجود دارد که هدف اپل از ایجاد برنامه‌ی ردیاب خواب، نوعی ترفند باشد که کاربران، دستگاه خود را در طول شب به شارژر متصل کنند. چرا که در بین روز و هنگام استفاده از ابزار پوشیدنی، امکان شارژ دستگاه فراهم نیست.

افزودن چنین قابلیت‌هایی این عرصه را برای اپل مهیا می‌کند که پوشیدنی‌های خود را به صنعت بهداشت و سلامت سوق دهد. بلومبرگ در این خصوص عنوان می‌کند که هدف نهایی کمپانی این است که اپلیکیشن‌های موجود در حوزه‌ی سلامتی (HealthKit) را به ابزارهای تشخیص بیماری تبدیل کند. این اپلیکیشن‌ها با جمع آوری اطلاعات ساعت هوشمند و دیگر دستگاه‌ها، بخش آسیب دیده را پیدا کرده و اطلاعات را با بیمار و پزشک به اشتراک می‌گذارند. ضمن این که این برنامه‌ها می‌توانند یک تجزیه و تحلیل مقدماتی از شرایط کلی کاربر داشته باشند و چنانچه سلامتی او با مشکلی مواجه بود، به وی اطلاع دهند.

 

درباره ی hamed

همچنین ببینید

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

خواجه جمال الدین سلمان ابن خواجه علاءالدین محمد مشهور به سلمان ساوجی در دههٔ اول …

پژمان جمشیدی در فیلمی به تهیه کنندگی نیکی کریمی

پژمان جمشیدی در فیلمی به تهیه کنندگی نیکی کریمی

پژمان جمشیدی بازیگر جدید فیلم سینمایی «آذر» به کارگردانی محمد حمزه‌ای و تهیه‌کنندگی نیکی کریمی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*