معماری
خانه / اخبار / ساختمان آینده اینتل یک هیولای مراقب
4a51317a-418f-4b6b-9709-e606865c4f88

ساختمان آینده اینتل یک هیولای مراقب

شرکت اینتل در حال احداث ساختمان‌ جدید خود است. در این بنا ۲۵۰۰ کارمند جای می‌گیرند و به نوعی نقش یک ویترین برای این سازنده‌ی تراشه‌های کامپیوتر را خواهد داشت. یک ویدیوی تبلیغاتی از اینتل نشان می‌دهد که این ساختمان کنترل وحشتناکی! بر روی کارمندان خود دارد و می‌تواند مواردی مانند خواب، کار کردن، رفت و آمد، ورزش و حتی ناهار خوردن آن‌ها را تحت نظر بگیرد. می‌توان تصور کرد که چنین ساختمانی رویای شیرین یک کارفرما و کابوس ترسناک یک کارمند است!

4a51317a-418f-4b6b-9709-e606865c4f88

در این سیستم مراقبتی ساختمان فوق‌العاده هوشمند اینتل چهره‌ها را تشخیص می‌دهد. از این رو نیاز به هیچ نشان شناسایی وجود ندارد و دیوارها از هویت و موقعیت مکانی شما اطلاع دارند! در سراسر ساختمان هزاران سنسور نصب شده است تا تسهیلات مناسب با نیازهای شما را فراهم کنند و در نهایت کمک کنند تا به بهترین شیوه، زندگی خود را تجربه کنید.

چنانچه جزو دسته‌ی کارمندان تنبل باشید، این ساختمان شما را به سمت همکاران وقت‌شناس‌تان راهنمایی خواهد کرد. در زمان ناهار می‌توانید مطلع شوید که در چه زمانی کافه تریا شلوغ‌تر است – چرا که همه‌ی همکاران‌تان به آنجا هجوم برده‌اند- و به شما توصیه کند (یا مجبورتان کند) که غذای سالم‌تری را انتخاب کنید. چنانچه برای ورزش کردن انگیزه‌ی خاصی ندارید، ساختمان مودبانه به شما یادآوری می‌کند که از پله‌ها استفاده کنید!

در واقع، مشابه حالتی است که از یک ساعت هوشمند استفاده می‌کنید. تنها تفاوت ساختمان اینتل با ساعت هوشمندتان در این است که محیط اطراف شما را در سیطره‌ی خود دارد و احتمالا با چشمان خود لحظه به لحظه‌ی شما را تحت نظر قرار می‌دهد!

تصور کار در چنین محیطی چه احساسی را در شما ایجاد خواهد کرد؟

درباره ی hamed

همچنین ببینید

تشکیل رنگ های مختلف در آبشار نیاگارا

تشکیل رنگ های مختلف در آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا با رنگ‌هایی جدید دیده شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، 4 میلیون دلار …

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

خواجه جمال الدین سلمان ابن خواجه علاءالدین محمد مشهور به سلمان ساوجی در دههٔ اول …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*