معماری
خانه / اخبار / سیستم دو مرحله ای واتس آپ مجهز به اعتبار سنجی
سیستم اعتبار سنجی دو مرحله واتس آپ

سیستم دو مرحله ای واتس آپ مجهز به اعتبار سنجی

کاربران اپلیکیشن واتس‌اپ که از نسخه‌ی بتای آن استفاده می‌کنند، اخیرا شاهد گزینه‌ی تائید هویت دو مرحله‌ی در بخش تنظیمات این نرم‌افزار هستند.در ادامه مطلب با لندنت همراه باشید.

سیستم اعتابر سنجی دو مرحله واتس آپ

بر اساس گزارش سایت Android Police این قابلیت از هم‌اکنون برای بیشتر کاربرانی که از نسخه‌ی بتا با ورژن ۲.۱۶.۳۴۱ و بالاتر استفاده می‌کنند مهیا خواهد بود.این ویژگی تنها مختص کاربران اندروید نیست و ظاهرا کاربران ویندوزفون که به نسخه‌ی بتای واتس‌اپ دسترسی دارند نیز می‌توانند از این امکان استفاده نمایند.

هنگامی که گزینه‌ی Two-Factor Authentication را فعال ‌می‌کنید با پیامی روبرو خواهید شد که از شما می‌خواهد یک کد ۶ رقمی (اعداد یا حروف) را وارد کنید و در عین حال به خاطر داشته باشید هر زمان که بخواهید دستگاه جدیدی را به حساب کاربری‌تان اضافه کنید؛ باید پس از دریافت پیامک فعال‌سازی، این رمز ۶ کاراکتری را هم مجددا وارد کنید تا فرایند فعال‌سازی تکمیل شود.

در نگاه اول ممکن است افزودن این سیستم امنیتی برایتان ناخوشایند و بی‌معنی جلوه کند؛ اما در حقیقت با فعال کردن احراز هویت دومرحله‌ای، شما لایه‌ی دفاعی مستحکم‌تری در برابر سارقینی که می‌خواهند با شبیه‌سازی (Clone) گوشی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند، ایجاد کرده‌اید.

بدون این کد ۶ رقمی، فعال‌سازی واتس‌اپ بر روی گوشی یا دستگاه جدید تنها منوط به ارسال یک پیام با کد فعال‌سازی خواهد بود و از آنجایی که این پیامک برای تمامی دستگاه‌های افزوده‌شده در اکانت شما نیز ارسال خواهد شد، این خطر وجود دارد که اگر کسی کلونی از گوشی شما در اختیار داشته باشد با دریافت این پیامک به‌راحتی بتواند به اطلاعات و پیام‌های شخصی شما دسترسی پیدا کند.

افزودن این قابلیت مدت‌ها به‌صورت شایعه مطرح بود؛ اما این اولین باری است که نسخه‌های جدید بتای واتس‌اپ که برای کاربران عادی نیز قابل استفاده است به چنین ویژگی مجهز می‌شود، البته فعلا این سیستم امنیتی در فاز بتا قرار دارد و مدتی زمان خواهد برد تا به‌صورت رسمی و عمومی منتشر شود.

به نظر شما در مورد سیستم اعتبار سنجی دو مرحله واتس آپ چیست؟

 

منبع : THEVERGE

درباره ی hamed

همچنین ببینید

در این گزارش دو مرد را با خاصیت مغناطیسی ببینید که دیگر نگران گم کردن هیچکدام از وسایل خود نیستند.

مردانی با خاصیت مغناطیسی

در این گزارش دو مرد را با خاصیت مغناطیسی ببینید که دیگر نگران گم کردن …

خرید کردن با تکنولوژی تغییر چهره

خرید کردن با تکنولوژی تغییر چهره

تکنولوژی جدید خرید کردن از روی تغییر حالت چهره‌تان به شما می‌گوید که چه بخرید. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*