معماری
خانه / اخبار / ویکی لیکس اسناد جدیدی از گوگل را افشا می‌کند
wikileaks_image_616

ویکی لیکس اسناد جدیدی از گوگل را افشا می‌کند

گوگل مدت‌ها است زیر ذره‌بین ویکی‌لیکس قرار دارد. مشکل ویکی‌لیکس با گوگل از زمانی شروع شد که این غول فنّاوری اطلاعات سه کارمند از ویکی‌لیکس را در اختیار مقامات آمریکا قرارداد و حدود سه سال بعدازاین اتفاق، خبر آن را به سه کارمند مذکور اطلاع داد؛ اما قبل از این هم موسس ویکی‌لیکس، جولین آسانژ، کتابی با عنوان «وقتی‌که گوگل ویکی‌لیکس را ملاقات می‌کند» را نوشته که درباره فعالیت‌های مخفیانه این شرکت بود در ادامه با لندنت همراه باشید.

wikileaks_image_616

همچنین در این کتاب جزئیات صحبت‌های مفصل جولین آسانژ با اریک اشمیت-مدیر عامل آن زمان گوگل- وجود دارد، زمانی که آسانژ در بازداشت خانگی در انگلستان به سر می‌برد و اتهامات فراوانی را به دلیل همکاری گوگل با دولت آمریکا، متوجه این کمپانی می‌کند. به‌طور خلاصه ویکی‌لیکس مدعی است که همکاری گوگل و دولت آمریکا خیلی بیشتر از آن چیزی است که افکار عمومی فکرش را می‌کنند.

هم‌اکنون آسانژ مطلبی را منتشر کرده که در آن مدعی است اسناد جدیدی در دست دارد که نشان می‌دهد روابط گوگل و دولت آمریکا بسیار عمیق‌تر از تصورات مردم است. این اسناد به ادعای او، حقایقی را درباره مبارزه انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا که هم‌اکنون در جریان است، افشا خواهد کرد. آسانژ که در سفارت اکوادور در لندن پناهنده است گفته که این مدارک به‌صورت تدریجی و طی ۱۰ هفته آینده منتشر خواهند شد. در این اسناد حقایق منزجرکننده‌ای درباره موضوعاتی همچون نظارت جمعی، جنگ و تجارت اسلحه وجود دارد.

البته گویا گوگل فقط موضوعی از این اسناد است و ارتباطی به موضوعاتی همچون جنایات جنگی ندارد.

متاسفانه تاریخ دقیقی از انتشار این اسناد نداریم و آسانژ فقط اعلام کرده است که این مدارک بر رقابت‌های ریاست جمهوری آمریکا و به‌خصوص هیلاری کلینتون تاثیر خواهد گذاشت. اطلاعات بیشتری همراه با انتشار این مدارک به نظر مخاطبین خواهد رسید چون انتظار می‌رود از میانه‌های ماه نوامبر انتشار آن آغاز شود.

درباره ی hamed

همچنین ببینید

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

کوی مغان شاعر سلمان ساوجی

خواجه جمال الدین سلمان ابن خواجه علاءالدین محمد مشهور به سلمان ساوجی در دههٔ اول …

پژمان جمشیدی در فیلمی به تهیه کنندگی نیکی کریمی

پژمان جمشیدی در فیلمی به تهیه کنندگی نیکی کریمی

پژمان جمشیدی بازیگر جدید فیلم سینمایی «آذر» به کارگردانی محمد حمزه‌ای و تهیه‌کنندگی نیکی کریمی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*